Archív kategórii: Nezaradené

máj 05

Projekt Bambiriáda je ukončený

Festival Bambiriáda koordinovala na Slovensku 11 rokov Rada mládeže Žilinského kraja. Zatiaľ najdlhšie trvajúci projekt RMŽK sa stal synonymom dobrovoľníckej práce ale aj spolupráce organizácií v mnohých mestách. V roku 2014 sa konal posledný ročník Bambiriády na Slovensku ale aj v Českej republike. RMŽK ako koordinátor upustila od realizácie ďalších ročníkov vzhľadom k zmeneným okolnostiam. …

Chcem vedieť viac »

aug 07

Fotogalérie Bambiriády 2014

Prinášame kompletné fotogalérie z Bambiriády 2014. V galérii každého mesta nájdete fotografie z Hlavného prezentačného dňa a z Diskusie s poslancami VÚC. Samozrejme sa nájde aj niekoľko zdokumentovaných sprievodných podujatí. Ďakujeme všetkým mestským koordinátorkám a koordinátorom za poskytnutie podkladov. Nech sa páči pre Vaše oči! Liptovský Mikuláš Martin Námestovo Ružomberok Trstená Žilina

aug 07

Štatistiky Bambiriády 2014

Na 11. ročníku Bambiriády sa prezentovalo 140 organizácií v 6 mestách, priamo v prezentačných stánkoch to bolo 79. Na 6 pódiách vystúpilo viac ako 2000 talentovaných detí a mladých, na ktorých sa prišlo pozrieť 6700 ľudí. Všetci títo a aj návštevníci sprievodných 75 podujatí boli súčasťou takmer 14 000-ovej kulisy, ktorá sa priamo zapojila do …

Chcem vedieť viac »

aug 07

S poslancami VÚC diskutovalo 300 mladých v 6 mestách

Stretnutia mladých s poslancami boli zorganizované v rámci festivalu Bambiriáda 2014 v duchu motta „podaj ruku“. Diskusie sa stali príležitosťou pre mladých stretnúť a spoznať svojich zástupcov, ktorých volia, resp. budú voliť. Poslanci mali možnosť stretnúť mladých ľudí, ktorí majú záujem o veci verejné. V rámci niektorých diskusií sa objavili zaujímavé podnety, ktoré by mali …

Chcem vedieť viac »

aug 06

Bambiriádna bodka v Martine

Festival práce s deťmi a mládežou, Bambiriáda 2014 zavŕšil svoj 11. ročník hlavným prezentačným dňom v Martine. 3 týždne venované deťom a mladým v 6 mestách Žilinského samosprávneho kraja priniesli 75 sprievodných podujatí, ktorých sa zúčastnilo 5000 návštevníkov.

Chcem vedieť viac »

júl 30

Ružomberská Bambiriáda očami koordinátorky

Ráno 7:00 ešte rýchlo kontrolujem predpoveď počasia na dnes. Vydýchnem si úľavou, keď prvý dážď by mal prísť až po 14:00. Cestou na Námestie A. Hlinku, kde bude vrcholiť bambiriádny týždeň hlavným programom v Ružomberku, ešte stihnem kúpiť občerstvenie pre všetkých prezentujúcich.

Chcem vedieť viac »

júl 08

V Námestove horelo na Bambiriáde

V sobotu 14.6.2014 vyvrcholila Bambiriáda – festival práce s deťmi a mládežou na brehu Oravskej priehrady. Tradičného otvorenia s prestrihnutím pásky sa zúčastnili koordinátorka v Námestove riaditeľka CVČ Maják, zástupca mesta Námestovo a predseda Rady mládeže žilinského kraja.

Chcem vedieť viac »

jún 21

Diskusné stretnutie poslancov VÚC s mládežou v Martine na Bambiriáde 2014

11.6.2014  sa v CVČ KAMARÁT  začali sprievodné podujatia festivalu práce s deťmi a mládežou Bambiriáda 2014, nad ktorým prevzal záštitu primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar. Hlavný organizátor je RADA MLÁDEŽE ŽILINSKÉHO KRAJA v Žilinskom kraji a v Martine Centrum voľného času KAMARÁT.

Chcem vedieť viac »

jún 13

Tvorivé Námestovo

Od pondelka do piatku sa v CVČ Maják stretávali deviataci, aby rozvíjali svoju tvorivosť – cez kresbu, tanec, PC, tvorbu šperkov ale aj oddychový stolný tenis atď. Veríme, že sa im tvorivo-oddychové dopoludnia páčili a tvoriť budú aj vo svojom voľnom čase.

Chcem vedieť viac »

jún 13

Orava team – zlatý klinec sprievodných podujatí

Obrovskú show a prezentáciu jazdeckého majstrovstva zažili všetci, ktorí prišli na sprievodné podujatie Bambiriády 2014 do Suchej Hory. Orava team s podporou Jozefa Šprláka, Jozefa Harmatu a Vladimíra Kalisa predviedli jazdu na motokrosoch a štvorkolkách plnú radosti, skvelých momentov a úžasných výkonov skúsených pretekárov.

Chcem vedieť viac »

Staršie «


Celokrajskí partneri a sponzori: